#felsőoktatási rangsor

Felsőoktatás Székács Linda

Polónyi István: A mai felsőoktatási oktatáspolitika úgy működik, hogy 3-4 ember kitalálja, hogy mit is kéne csinálni, és ha nem tetszik, azt kétévente változtatják

Július 26-án véget ért az idei általános felvételi, a ponthatárok azonban több szempontból is tartogattak meglepetéseket. Az elmúlt évekhez képest néhány ezer fővel nőtt a felvett diákok száma, ez viszont inkább köszönhető a rendkívül alacsony pontszámoknak, mintsem a megfelelő oktatáspolitikának. Polónyi István oktatáskutatóval beszélgettünk.

Felsőoktatás Gál Luca

Így alakult a HVG egyetemi rangsora hallgatói kiválóság szerint

Mint minden évben, a HVG idén is összeállította a felsőoktatási intézmények rangsorát, ami alapján láthatjuk, hogy néz ki az egyetemek sorrendje összetett képzés, hallgatói kiválóság és oktatói kiválóság szerint. Most a hallgatói kiválóság alapján összeállított listát mutatjuk meg nektek.

Felsőoktatás Eduline

Mi lesz az egyetemekkel és a rangsorokkal a ChatGPT után? A felsőoktatás-kutató és a mesterséges intelligencia válaszol

Mi lesz a publikációkkal, a felvételi esszékkel, a szakdolgozatokkal? A ChatGPT, az OpenAI nevű cég által fejlesztett chatbot bemutatása óta nap mint nap több tucat olyan tanulmány és cikk jelenik meg, amely arra vállalkozik, hogy – jobb híján – megjósolja, milyen jövő vár a felsőoktatásra. Fábri György, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Karának felsőoktatás-kutatója arra a kérdésre kereste a választ, mi lesz az egyetemi rangsorokkal. Nem egyedül vállalkozott erre a feladatra: a chatGPT-t is megkérdezte arról, mit gondol erről.